Kararnamede Dikkat Çeken Detay: İstanbul 1 Günde 4 Vali Çıkardı

Anasayfa Haber, siyaset 21 Haziran 2017

son-dakikaValiler Kararnamesi ile 40 ilin valisi değişirken, birçok kenti etkileyen kararda en çok dikkati çeken İstanbul oldu. İstanbul’da görev yapan 4 kaymakam, 1 günde 4 farklı ile vali olarak atanmış oldu.Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 20 vali merkeze alınırken, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi. 5 ilçede ise kaymakam değişikliği oldu.
Türkiye’nin birçok kentini etkileyen değişimde en dikkati çeken il ise İstanbul oldu. İstanbul, Valiler Kararnamesi ile 4 vali çıkardı.
4 FARKLI BÖLGEYE ATAMA

Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Pendik ve Kadıköy ilçelerinin kaymakamları, Türkiye’nin çeşitli noktalarındaki 4 ile vali olarak atandı.
-Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Kastamonu Valiliğine
-Bağcılar Kaymakamı Orhan Çiftçi, Kırklareli Valiliğine
-Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Niğde Valiliğine
-Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel, Tunceli Valiliğine
(Kaynak: Yeni Şafak)

Valiler Kararnamesi Yayımlandı: 41 İlin Valisi Değişti, 19 Vali Merkeze Çekildi
Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi’ne göre; 41 ilin valisi değişti, 12 ilçenin kaymakamı vali olarak atandı ve Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un da olduğu 19 vali merkeze çekildi.

Bakanlar Kurulu’nca hazırlanan valiler kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Ağrı Valisi Musa Işın, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Van Valisi İbrahim Taşyapan merkeze alınan 20 vali arasında yer aldı. İçişleri Bakan Yardımcısı Sabahattin Öztürk, Merkez Valiliğine alınırken; İçişleri Bakan Yardımcısı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy atandı.
41 İLİN VALİSİ DEĞİŞTİ

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi’ne göre; 41 ilin valisi değişti, 12 ilçenin kaymakamı vali olarak atandı ve İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk ile 19 vali merkeze çekildi.
Vali atamalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Bugünkü sayıda yayımlanan kararnameye göre; aralarında İçişleri Bakan Yardımcısı ile 19 vali merkeze atanırken, 41 ilin valisi değişti ve 12 kaymakam vali olarak çeşitli illere atandı. Merkez valiliğine atanan isimlerin arasında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş da yer aldı. Vali Coş 15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında eline aldığı otomatik tüfekle darbeci askerlere meydan okumuştu.
MERKEZE ALINAN İSİMLER

REKLAM

ads by AdMatic
İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Ağrı Valisi Musa Işın, Amasya Valisi İbrahim Özefe, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Çankırı Valisi Mesut Köse, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Muğla Valisi Amir Çiçek, Niğde Valisi Etcan Peynircioğlu, Osmaniye Valisi Kerem Al, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Tokat Valisi Cevdet Can, Uşak Valisi Ahmet Okur ve Van Valisi İbrahim Taşyapan, merkez valiliğine çekildi.
Kilis Valisi İsmail Çataklı İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz Afyonkarahisar Valiliğine, Bilecik Valisi Süleyman Elban Ağrı Valiliğine, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger Aydın Valiliğine, Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu Bitlis Valiliğine, Giresun Valisi Hasan Karahan Denizli Valiliğine, Kocaeli Valisi Hasan Bahri Güzeloğlu Diyarbakır Valiliğine, Mersin Valisi Özdemir Çakacak Eskişehir Valiliğine, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Valiliğine, Zonguldak Valisi Ali Kaban Malatya Valiliğine, Şırnak Valisi Ali İhsan Su Mersin Valiliğine, Kırklareli Valisi Esengül Civelek Muğla Valiliğine, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım Muş Valiliğine, Muş Valisi Seddar Yavuz Ordu Valiliğine, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu Sakarya Valiliğine, Tunceli Valisi Osman Kaymak Samsun Valiliğine, Adıyaman Valisi Abdullah Erin Şanlıurfa Valiliğine, Karabük Valisi Mehmet Aktaş Şırnak Valiliğine, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Van Valiliğine, Bitlis Valisi Ahmet Çınar Zonguldak Valiliğine, Merkez Valisi Mehmet Tekinarslan Kilis Valiliğine atanırken İstanbul Valiliği Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı Adıyaman Valiliğine, Tavas Kaymakamı Osman Varol Amasya Valiliğine, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Bilmez Ardahan Valiliğine, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan Bayburt Valiliğine, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın Bilecik Valiliğine, Mamak Kaymakamı Ali Mantı Bingöl Valiliğine, Akdeniz Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Valiliğine, Hukuk Müşaviri Çetin Oktay Kaldırım Elazığ Valiliğine, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğlulları Giresun Valiliğine, Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü Iğdır Valiliğine, Mülkiye Başmüfettişi Kemal Çeber Karabük Valiliğine, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Fahir Meral Karaman Valiliğine, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz Kastamonu Valiliğine, Bağcılar Kaymakamı Orhan Çiftçi Kırklareli Valiliğine, Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek Niğde Valiliğine, Mülkiye Başmüfettişi Ömer Faruk Coşkun Osmaniye Valiliğine, Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik Siirt Valiliğine, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ömer Toraman Tokat Valiliğine, Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel Tunceli Valiliğine ve Sincan Kaymakamı Salim Demir Uşak Valiliğine atandı.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAKİ BÜROKRAT ATAMALARI

Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığına ait bir başka atama kararıyla, bakanlık bünyesinde de müsteşar yardımcılıkları ile bazı genel müdürlükler dahil olmak üzere çeşitli birimlere 21 mülki idare amirinin ataması gerçekleştirildi. Buna göre, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy atandı.
Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığına, Murat Yılmaz; İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılıklarına Eğitim Dairesi Başkanı Ahmet Avşar ile Mülkiye Başmüfettişi Erkan Kılıç; Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığına, Mülkiye Başmüfettişi Ömer Seymenoğlu; Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne, Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Canalp; İller İdaresi Genel Müdürlüğüne, Hukuk Müşaviri İlker Gündüzöz; Personel Genel Müdürlüğüne, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Bilal Şentürk; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne, Mülkiye Başmüfettişi Sinan Güner; Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Abdullah Ayaz; 1. Hukuk Müşavirliğine, Mülkiye Başmüfettişi Avni Çakır; Personel Genel Müdür Yardımcılığına, Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Kamuran Taşbilek; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılıklarına, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Metin Selçuk ile İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Gazi Levent Kurtoğlu; Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcılıklarına Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Mehmet Fatih Geyim ve Mustafa Demirelli; Eğitim Dairesi Başkanlığına, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hüseyin Çakırtaş; Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Osman Hacıbektaşoğlu; Kaçakçılık, İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığına, Hukuk Müşaviri Ömer Ulu; Hukuk Müşavirliklerine Müsteşar Yardımcısı Namık Demir ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan, Mülkiye Başmüfettişliğine ise Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros getirildi.
5 İLÇE KAYMAKAMLIĞINA ATAMA YAPILDI

Bakanlığın kararı doğrultusunda 5 ilçenin kaymakamlıklarına da atama yapıldı. Bahçelievler Kaymakamlığına, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı İlker Arıkan; Pendik Kaymakamlığına, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ünsal; Refahiye Kaymakamlığına, Erzincan Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir; Akdeniz Kaymakamlığına, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk; İskenderun Kaymakamlığına da Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk tayin edildi.
İŞTE İSİM İSİM TAM LİSTE:

Müthiş Buluş! Uzmanlar İngilizce Konuşmanın Sırrını Açıkladı! Nasıl mı? Tıklayın!
Anadiliniz gibi İngilizce Konuşmak için Kursa Gitmeye Son. Hemen Başlayın!
Kararnamede dikkat çeken
Kararnamede dikkat çeken “İstanbul” detayı: 1 günde 4 vali çıkardı
Merkeze çekilen vali ne iş yapar? İşte yanıtı
Merkeze çekilen vali ne iş yapar? İşte yanıtı
1930’dan beri yolcu taşıyan efsane şirket iflas etti!
1930’dan beri yolcu taşıyan efsane şirket iflas etti!
Şort giydiği için genç kızı minibüste darp eden saldırgan kamerada!
Şort giydiği için genç kızı minibüste darp eden saldırgan kamerada!
Galatasaray’dan plaket bekleyen Sabri, eve gelen kağıtla yıkıldı
Galatasaray’dan plaket bekleyen Sabri, eve gelen kağıtla yıkıldı
Talip olduğu adayı görünce verdiği tepki, herkesin ağzını açık bıraktı
Talip olduğu adayı görünce verdiği tepki, herkesin ağzını açık bıraktı

Sırımlı Göleti İnşaatında Sona Geliniyor

Çalışanlarınıza Ramazan ayında market alışveriş çeki hediye!
Sodexo

500X’te Büyük Fırsat!
Fiat

Çernobil’deki korku dolu izleri yakından gör!
Yandex

Eğer bilgisayarın varsa bu oyunu denemelisin!
Vikings

Portekizlilerin Ozan Tufan Savaşı!

Sızdırıldı: Ünlünlerin Hızlı Kas Yapmak İçin Kullandıkları Takviye Ürün
RX24

Bakımlı bir sakal erkeği çekici yapar
BlackMarble

Ankara’ lı bir kadın bir gecede neyi farkederek milyoner oldu…
Olymptrade

Katilden mahkemeyi karıştıran grup ilişki savunması
Katilden mahkemeyi karıştıran grup ilişki savunması
Bella’ya 15 bin TL’lik iç çamaşırı gönderip
Bella’ya 15 bin TL’lik iç çamaşırı gönderip “yatıma gel” dedi
Çocuktan al haberi! RvP adım adım gidiyor
Çocuktan al haberi! RvP adım adım gidiyor
YPG’ye Uzak Doğu’dan militan! Kod adı: Reşid Japonya
YPG’ye Uzak Doğu’dan militan! Kod adı: Reşid Japonya
Büyük umutlarla başlayan dizi, sıradan bir sonla final yaptı
Büyük umutlarla başlayan dizi, sıradan bir sonla final yaptı
Sözleşme isteyen yöneticileri ters köşeye yatırdı: Bize traktör verin
Sözleşme isteyen yöneticileri ters köşeye yatırdı: Bize traktör verin
Yunanistan’da isyan! Atina’da binlerce kişi Çipras’a karşı ayaklandı
Yunanistan’da isyan! Atina’da binlerce kişi Çipras’a karşı ayaklandı

“Bağdadi’yi öldürmüş olabiliriz” diyen Rusya, bilgiyi doğrulayamadı
Anlaşma tamam! İşte Sabri’nin yeni takımı
Anlaşma tamam! İşte Sabri’nin yeni takımı
İstanbul Boğazından ceset fışkırıyor
İstanbul Boğazı’ndan ceset fışkırıyor
Hazırlıklar tamam! HDPye rakip geliyor
Hazırlıklar tamam! HDP’ye rakip geliyor
Kalp hastalıklarını önleyecek kolesterol düşürücü iğneler geliyor
Kalp hastalıklarını önleyecek kolesterol düşürücü iğneler geliyor
AB ile buzlar eriyor! Bakan Çelik, Birlik üyeleri ile iftarda buluştu
AB ile buzlar eriyor! Bakan Çelik, Birlik üyeleri ile iftarda buluştu

Üsküdarda arkadaşlarıyla denize giren çocuk kayboldu
Üsküdar’da arkadaşlarıyla denize giren çocuk kayboldu
Hüsnü Çobanın gerçek eşinin Suatla alakası yok
Hüsnü Çoban’ın gerçek eşinin Suat’la alakası yok

Herkes, İlhanın adada Bernaya yaptığı teklifi konuşuyor
Herkes, İlhan’ın adada Berna’ya yaptığı teklifi konuşuyor
Süper Ligde Emre Belözoğlu bombası patlıyor
Süper Lig’de Emre Belözoğlu bombası patlıyor
Tarih tekerrür etti! Muğlaya 26 yıl sonra ikinci kadın vali
Tarih tekerrür etti! Muğla’ya 26 yıl sonra ikinci kadın vali
Meclisten işçilere kötü haber! Hafta sonu tatili kalkıyor
Meclis’ten işçilere kötü haber! Hafta sonu tatili kalkıyor
İstanbulun göbeğindeki çifte infazın nedeni belli oldu
İstanbul’un göbeğindeki çifte infazın nedeni belli oldu
Uyarıları dikkate almayıp öldürdüğü yılan, başına iş açtı
Uyarıları dikkate almayıp öldürdüğü yılan, başına iş açtı
Survivor yıldızının bu hallerini Acun bile görmemiştir
Survivor yıldızının bu hallerini Acun bile görmemiştir
‘Fi’nin ‘Bilge’sine bakan bir kez daha baktı
“Fi”nin “Bilge”sine bakan bir kez daha baktı
Skandal manzara! Çocuklar uçucu madde için birbirini darp etti
Skandal manzara! Çocuklar uçucu madde için birbirini darp etti
Ünlü futbolcu, Feneri reddedip Galatasarayla anlaştı
Ünlü futbolcu, Fener’i reddedip Galatasaray’la anlaştı
ABDden Katar konusunda dengeleri değiştirecek açıklama: Şaşkınız
ABD’den Katar konusunda dengeleri değiştirecek açıklama: Şaşkınız
İsimsizlerdeki Yazıcıoğlu sahnesi paylaşım rekoru kırıyor
‘İsimsizler’deki Yazıcıoğlu sahnesi paylaşım rekoru kırıyor
Yemen Büyükelçiliği çalışanlarına 48 saat süre tanıdı
Yemen Büyükelçiliği çalışanlarına 48 saat süre tanıdı
Dünya yıldızına kral gibi karşılama
Dünya yıldızına kral gibi karşılama
Sema mı, Adem mi! İşte yarı finale çıkan isim
Sema mı, Adem mi! İşte yarı finale çıkan isim
Galatasaraydan ayrılan Bruma, hayatının golünü attı
Galatasaray’dan ayrılan Bruma, hayatının golünü attı
Kadırgalının icraya verdiği ünlü işletmeci vefat etti
Kadırgalı’nın icraya verdiği ünlü işletmeci vefat etti
Sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar yüzünden kızını öldürdü
Sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar yüzünden kızını öldürdü
Yeni kriz geliyor! Trumpın Katardan sonraki hedefi belli oldu
Yeni kriz geliyor! Trump’ın Katar’dan sonraki hedefi belli oldu
İsveçe gitmeye hazırlanan Galatasaraylıları kabus bekliyor
İsveç’e gitmeye hazırlanan Galatasaraylıları kabus bekliyorson-dakika

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir